Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN


 

 Február a marec sa na Rázcestí niesli v kreatívnej atmosfére skúškového procesu. Od 13. februára sme začali s čítacími skúškami inscenácie pre dospelých BABIE LETO a prípravy premiéry pomaly vrcholia. Ešte ani nestihneme osláviť dvojmesačnú prácu na inscenácii pre dospelých, už k nám docestujú mladé bábkarky z VŠMU, aby s našim súborom naskúšali pokračovanie Rozprávkovej geografie pre deti. Skúškové obdobie AFRICKÝCH ROZPRÁVOK začína 10. apríla, na premiéru sa môžeme/te tešiť v máji.

 

Napriek aktívnym prípravám dvoch inscenácií sme stihli pripraviť jarnoprázdninový týždeň s divadlom pre 400 detí, osláviť MDŽ v spoločnosti 250 dám, povečerať s Michalom Havranom a RTVS, osláviť Medzinárodný deň bábkarstva a vycestovať na jedinečný festival pre deti do talianskej Bologne.

 

O prežitých zážitkoch a pripravovaných pôžitkoch sa dočítate teraz, v newsletteri Zvesti divadla na Rázcestí. Nech sa páči!   

 
 DIVADLO AKTUÁLNYCH DNÍ
 
  

Filantropická čítanka I. Prológ.

 

Po roku a pol, čo existuje naša iniciatíva Biela stuha, ktorej jediným cieľom bolo pripomínať dôležité a základné občianske právo tvoriť a vyjadrovať sa v umení bez cenzúry v akomkoľvek politickom režime, sa rodí naša Filantropická čítanka.

 

Viac TU.

 
HURÁ PREMIÉRY!
 

Babie leto v apríli

 

Po viac než roku a pol uvádzame nové predstavenie pre mládež a dospelé publikum! Babie leto na Rázcestie prichádza ako lákavá kombinácia intertextuálneho odkazu na legendárny román Boženy Němcovej Babička, v porovnaní so životom dnešných "panelákových" babičiek. Ponúkame Vám predpremiérové informácie o inscenácii a rozhovor s režisérkou Ivou Š.     

 

Viac TU. 

_____________________________________________________________________________

Rozprávková geografia mieri do Afriky

 

Projekt Rozprávková geografia priniesol prvé mimoeurópske rozprávky banskobystrickým deťom v januári tohto roka. Indiáni však už dlho nebudú jedinými transkontinentálnymi obyvateľmi Rázcestia. Začiatkom marca sa uskutočnila výrobná porada druhého geografického dielu a naša cesta tentokrát povedie do Afriky.  

 

Viac TU.

 
 Z DOMÁCEJ SCÉNY
 
  

Jarné prázdniny 
(27.2. - 5.3. 2017)

 

Každoročne, počas jarných prázdnin, pripravuje BDNR týždňový rozprávkový program. Tento rok si jarnoprázdninové radosti užilo viac než 400 detí!

 

Viac TU.

____________________________________________________________________________

 

Divadelný Medzinárodný deň žien 
(7.3. - 10.3. 2017)

 

Predstavenia pre verejnosť, organizované skupiny aj oslavy pre firemné kolektívy. To je naša každoročná ponuka pri príležitosti MDŽ. A rok 2017 bol na oslávenkyne naozaj bohatý.

 

Viac TU.

___________________________________________________________________________

 Večera s Havranom

(14.3. 2017)

 

S Michalom Havranom večerala plná sála Divadla na Rázcestí. Priamy prenos relácie RTVS sa uskutočnil v deň kontroverzného výročia založenia Slovenského štátu.

 

Viac TU.

___________________________________________________________________________

 

Medzinárodný deň bábkarstva
(T.V. Recepty a RTVS, 21.3. 2017)

 

21. marec je od roku 2002 známy ako Medzinárodný deň bábkarstva alebo bábkového divadla, bol vyhlásený Medzinárodnou bábkarskou úniou UNIMA. Každoročne pri tejto príležitosti vzniká a koluje posolstvo od svetoznámeho bábkara/bábkarky adresované všetkým bábkodivadelným fanúšikom/fanúšičkám. K oslave Medzinárodného dňa bábkarstva sme sa prihlásili aj my.

 

Viac TU.

 

 
 Z MEDZINÁRODNÝCH CIEST
 

Reportage da Bologna

 

Talianske impresie: Čo priniesol Festival Visioni di futuro, visioni di teatro 2017?

 

Viac TU.

 
 DRAMATURGICKÝ PRELET SEZÓNOU 2017/2018
 
  

Návrhy tvorivých projektov

 

Streda 15. marca bol pre mnoho divadiel na Slovensku mimoriadne dôležitým dňom. Išlo o posledný deň, kedy sa divadlá mohli uchádzať o finančnú podporu pre svoje projekty, prostredníctvom verejnoprávneho Fondu na podporu umenia. Okrem podpory pre cestujúcich umelcov a inscenácie hosťujúce na festivaloch, išlo najmä o uzávierku prijímania tvorivých projektov na divadelnú sezónu 2017/2018. 

 

Viac: TU

 
    UŽ LEN PÁR DNÍ...
 

 

... ostáva do podaní daňových priznaní... 

 

... spojte nepríjemné s užitočným a podporte kvalitnú kultúru pre deti a dospelých vo vašom regióne.  

 

Viac: TU

 

 

NÁJDETE NÁS AJ NA: 

               

Zvesti pripravila: Monika Tatarková,

Spolupracovala: Iveta Škripková 
Foto: Dodo Šamaj, 

Monika Tatarková, Barbora
Porubčanová
 

Publikované: 30. 3. 2017  

BÁBKOVÉ DIVADLO NA RÁZCESTÍ

    SKUTECKÉHO 14, BANSKÁ BYSTRICA

Tel.: +421 48 41 25 513
www.bdnr.sk, bdnr@bdnr.sk

Rezervácia vstupeniek:

e-mailom: vstupenky@bdnr.sk.
telefonicky: +421 48 41 25 513
online: www.ticket-art.sk.

Každý pracovný deň od 8.00 do 16.00 hod.
Hodinu pred každým verejným predstavením.